Dívka dvou tváří 1

29. července 2013 v 9:16 | Lucy ^^ |  Dívka dvou tváří
Ahojte, po dlouhé době zase online :) Jako omlovu mám pro vás první díl nové povídky :D

Od svého narození žiji ve městě plném světel a hazardu. Ano, je to Los Angeles. Mé jméno je Koizumi Lucy, zkráceně eL. Jsem napůl Američanka a Japonka. Matka se Koizumi Cathie a otec Koizumi Akira. Moji rodiče se poznali na univerzitě, kde táta studoval mezinárodní vztahy a mamina medicínu. Otec pracuje na ministerstvu zahraničí a mamka je dětská lékařka. Kvůli svojí rase jsem nikde ve vyšší společnosti nezapadala a neměla žádnou kamarádku. Ale asi ve svých 15cti jsem se vracela domů z doučování Matematiky a v tu chvíli se to stalo. Jako každý čtvrtek jsem vystoupila na stanici MHD pro South LA a šla kousek okolo velkého parku domů. Nejdříve jsem za s sebou slyšela kroky a poté mi cestu zkřížili dva potetovaní kluci asi 18 a 20 let. Nevšímala jsem si jich a chtěla je obejít, ale jeden mě chytl za ruku.
"Pojď s námi na skleničku, žabičko." řekl a byl z něj cítit alkohol a cigarety.
"Já…já musím domů. Naši už mě čekají." odpověděla jsem a chtěla se vykroutit, ale on mě sevřel ještě pevněji a jeho kamarád si za mě stoupl a chytl mě okolo pasu. Už jsem myslela na nejhorší, když se ze tmy vynořila partička holek s tetováním GSLA.

"Vy dva tady nemáte co dělat!" rozkřičela se na ně jedna z nich. Podle jejího chování bych řekla, že z nich byla nejvýše na žebříčku v gangu.

"Neotravuj a jdi si po svém." obořil se na ni kluk, co mě držel za ruku. Jeho kamarád se na ně podíval a zbledl. Dívka se jen usmála. Asi se znali.
"Jesse, copak tady děláš? Na jižní LA už nepatříš. Zapomínáš na pravidla! Vezmi si kamaráda a vypadněte nebo se o tom dozví TK." Jesse se podíval na kámoše a jeho pohled byl asi hodně výmluvný, protože jsem byla najednou volná.
"Jsi v pohodě?" zeptala se mě a já přikývla.
"Pojď, doprovodíme tě domů." přikývla jsem. Skoro celou cestu bylo ticho. Až na konci, když jsem viděla na dům, jsem vzala svou odvahu a zeptala se jí.
"Vy jste z nějakého gangu?"všechny se začaly smát a ta co mě zachránila, se jen usmívala.
"Ano. Vidíš tohle tetování."a ukázala na své rameno. Bylo tam GSLA Gang Souht Los Angeles. Nechala mě to přečíst a pak pokračovala. "Jsme z gangu jižního LA a ten Jesse porušil pravidla a tak byl vyhozen. Potlouká se tu už nějaký čas. A my hlídáme, aby tu byl klid."všechny se usmívaly. Byly to upřímné úsměvy.
"Mohla bych k vám také vstoupit?" a sama nad sebou jsem se zarazila, co mě to napadlo.
"Můžeš, ale musíš dodržovat určitá pravidla. Pokud to myslíš vážně, přijď zítra na tuhle adresu."a podala mi vizitku. Poté jsme šli opět v tichu. Já jim poděkovala a zapadla domů. Nikdo doma nebyl. Udělala jsem si sendviče a šla dělat úkoly. Ale stále jsem musela přemýšlet nad tím, co se mi stalo. Že by to byl osud a já mohla konečně někam patřit? Podívala sem na hodiny a zjistila, že už je fakt pozdě a měla sem být dávno v posteli. Ráno bylo pro mě hodně krušné, byla jsem nevyspalá a pořád zvažovala pro i proti. V kuchyni už řádila naše hospodyně Berta. Udělala mi snídani i svačinu, já šla do školy a oznámila jí, že mám doučování navíc. Rozhodla jsem se totiž, že se přidám k GSLA. Ve škole jsem byla jako na trní. Ale být premiantkou má i své výhody. Například přístup na Wi-Fi. Našla jsem si MHD, co jela nejblíže k té adrese a pak stáhla do mobilu mapu, abych věděla kudy jít. Ještě, že dneska máme jen 4 hodiny. Ani na oběd jsem nešla a letěla na zastávku. Měla jsem to jen tak tak. Když jsem vystupovala na daném místě, šly na mdloby. Šla jsem s mobilem v ruce a dívala se na názvy ulic. Čím více jsem se blížila k cíli, tím více se objevovali lidé v černo-fialové. Před domem, který jsem hledala, bylo nejvíce lidí. Dívali se se na mě jako na vetřelce. Naštěstí mezi nimi byla i jedna dívka ze včerejška, poznala mě a zavedla za Kaori a TK. Kaori mě objala a TK si mě měřil divným pohledem.
"To je ta co jsi mi o ní říkala?"
"Ano. A zdá se, že se k nám chce přidat."
"Proč se k nám chceš přidat?"obrátil se na mě.
"Chci už konečně někam patřit."
"Dobrá, ale musíš dodržovat pravidla gangu a ovládat aspoň 1 bojové umění."
"Budu pravidla dodržovat a bojové umění se naučím. Budu opravdu tvrdě dřít."
"Dobře, ale teď si poslechni pravidla: 1.Musíš mít tetování s názvem nebo zkratkou gangu
2.Musíš nosit naše barvy- černá+fialová
3.Držíme spolu
4.Pokud někdo někoho zradí, zradí celý gang
5.Mluvíme spolu na rovinu
6.Mluvíme pravdu, lež=trest
7.Nesmíme chodit s nikým z jiného gangu.
8.Nesmíš obětovat život pro kamaráda, mysli na to jak by se cítil.
9.Chránit ostatní
10.Nevyvovált spory, bojové umění je na ochranu ne zbraň k zabíjení"
"Přijímám." odpovím a TK si nechá zavolat nějakého kluka.
"D ti udělá tetování, kde ho nosí všechny dívky z gangu." D se usmívá od ucha k uchu a vede mne do svého studia. Všude na stěnách jsou návrhy na tetování- obrázky, typy písma, barvy.

"Sundej si košili. Jo a na jaké to chceš rameno?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bai Bai | E-mail | Web | 1. září 2013 v 14:58 | Reagovat

pěkná povídka,rozhodně si přečtu i další díly :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama